Hodinky PRIM v minulosti málem zmizely ze světa. Naštěstí se znovu probudily k životu a jejich tradice pokračuje s úspěchem, který překonal hranice ČR. 

Historie a současnost značky PRIM

Hodinky Prim mají v naší zemi dlouhou a úspěšnou tradici. Za začátek jejich „kariéry“ lze označit rok 1946, kdy byl v Liberci založen podnik Chronotechna. O dva roky později byl založen druhý podnik stejného názvu ve Šternberku. Přesto, že byl plán na výrobu náramkových hodinek vytvořen už v roce 1948, jejich výroba byla zahájena až o šest let později.

  • Navrženy byly podle předlohy francouzského strojku LIP R 25 a osázeny 15 rubínovými kameny.
  • Disponovaly kotvovým krokem a samokompenzačním vláskem.

Vývoj a hodinky PRIM

Po výrobě prvních pěti prototypů se zahájila v roce 1957 sériová výroba. V tu dobu také vzniká název PRIM, který se objevuje na budících, nástěnných hodinách a na náramkových hodinkách.

  • Vývoj šel kupředu a hodinky dostaly kvalitní quartzový strojek, který dodával závod TESLA Rožnov.

Díky stálým kontrolám a testováním bylo docíleno u hodinek přesnosti, spolehlivosti a odolnosti. Velkou motivací pro nás zůstávají především naši spokojení zákazníci.

Uplynulo několik desítek let a podnik Chronotechna byl privatizován. Toto období nebylo pro Chronotechnu příznivé. Změny zapříčinily nejprve chátrání značky a roku 1994 byl závod v Novém Městě nad Metují dokonce nucen ukončit výrobu.

  • Montáž hodinek probíhala ze zásob dílů až do chvíle, kdy se začala slavná značka PRIM ztrácet v propadlišti času.
  • Výroba vlastních strojků byla z ekonomických i technických důvodů ukončena a do hodinek se začaly montovat pouze strojky zahraniční výroby.

Současnost hodinek PRIM

Velice dobrou zprávou je, že se značka PRIM opět v roce 2001 dokázala postavit na nohy, a to nejen na českém trhu, ale i v zemích EU, a dokonce pronikla i na trhy v USA a Asii. Zásluhu na to má především firma MPM-Quality. Naše společnost toho samého roku zakoupila ochranné známky od Chronotechny a navázala na původní tradici.

  • V současné době najdete naše pobočky ve všech zemích Visegrádské skupiny a naše partnery v mnoha zemích celého světa.

Naším splněným cílem je vyrobit kvalitní a dostupné hodinky pro běžné nošení, společenské příležitosti i pro sport.

Hodinky, které jsou natolik výjimečné, že se doslova vryjí do paměti svého majitele. Jejich hlavním rysem je nadčasový design s nově navrženým strukturovaným ciferníkem a propracovanými funkcemi v českém jazyce. Očekávat můžete datum, den, týden, měsíc. Bonusem je ocelové pouzdro, safírové sklo, automatické natahování a voděodolnost.

Připravili jsme pro Vás populární edici hodinek PRIM Retro CZ 2021. Hodinky PRIM, které se vryjí do paměti svého majitele. Nadčasový design hodinek s působivými multifunkcemi v českém jazyce s nově navrženým strukturovaným ciferníkem.

Originální hodinky PRIM Retro Elegance Czech 2021 s novým vrstveným a strukturovaným ciferníkem s oblíbenými českém názvy měsíců a dnů. Klasický multifunkční automat je vyroben z leštěné ušlechtilé nerezové oceli 316 L. Do pouzdra je vsazen osvědčený multifunkční strojek automat kalibr 2867, který používáme již od roku 2009.

Pánové mají na výběr modely s ananasovým vzorem okruží nebo klasickým hladkým. Hodinky mají dno z ušlechtilé nerezové oceli uzavřené šesti šroubky s průzorem na pracující strojek. Voděodolnost 5 ATM zaručuje odolnost proti vlhku při běžném použití. Pod konvexním safírovým  sklíčkem je reliéfní číselník s vystouplými indexy a nově s arabskou číslici dvanáct. Samozřejmostí je datum na pozici 3 hod. Měsíc ukazuje ručka na pozici 12 hodin, den v týdnu na pozici 9 hodin. Na pozici 6 hodiny je číselník s 24 hodinovým formátem času.

Tyto hodinky jsou dodávány v  krabičce se záručním listem a návodem. Každá barva vyrobena pouze v 40ks-50ks, budeš tak vlastnit originál, který nemá každý!

Elegantní dámské hodinky PRIM s jemným designem jsou osázené osmi nebo dvanácti diamanty v porcelánovém ciferníku. Tyto hodinky jsou vhodné nejen pro společenské akce, ale plní také funkci každodenního krásného šperku.

Pokud toužíte po originalitě a výjimečnosti, pak by vás mohla zaujmout limitovaná edice 80 kusů oblíbeného modelu Prim skeleton 21. Výjimečnost modelu tkví v odhaleném skeletonu. Tento prvek z něj dělá stylový doplněk pro stylové muže.

Main Menu